Перейти до основного вмісту

Cтрахування подорожуючих за кордон

Для чого потрібна страховка для візи?


Поліс медичного страхування подорожуючих за кордон потрібен не тільки для виїзду в Польщу, Болгарію чи країни Шенгену. Ціна питання зовсім інша. А що буде якщо Ви раптово захворієте, або станеться якийсь прикрий нещасний випадок?

Медицина в європейських країнах далеко не дешева і для оплати послуг лікаря доводиться не мало платити. Порівняйте дохід середньостатистичного поляка чи німця з доходом українця і уявіть що значить невеликий рахунок у 300 - 400 євро для них. А для Вас?

Тому дуже важливо поставитися до оформлення страховки медичних витрат за кордоном відповідально та виважено.

Яким буває страховий поліс туриста?


Як вже ми згадували в статті "Чи потрібна страховка при виїзді за кордон?" медичне страхування подорожуючих за кордон буває 2 видів:

  • Перервне - для багаторазових поїздок за кордон протягом усього терміну дії страхового полісу.
  • Безперервне - для постійного перебування за кордоном протягом вибраного періоду, що вказаний у страховці.

Тобто, якщо Ви плануєте багаторазові поїздки в країни Шенгенської зони чи будь-які інші країни світу, то для вас найкращим і найдешевшим варіантом буде оформлення перервної страховки терміном дії, який відповідає терміну дії вашої візи.
Наприклад якщо Ви на початку літа плануєте відпочинок на морі в Туреччині, в середині літа бажаєте відвідати Болгарію, а наприкінці літа вас чекає Італія.

Безперервна страховка підійде вам в тому разі, якщо Ви, наприклад, бажаєте виїхати до Польщі на кілька днів і більше не плануєте поїздок за кордон протягом року чи кількох місяців.
Або, якщо Ви їдете на роботу чи навчання в іншу країну та будете перебувати там більше ніж це дозволяє страхування перервного типу.

Франшиза


Для здешевлення ціни страховки багато компаній пропонують страхування з франшизою. Франшиза це сума, яку страхова компанія не відшкодовує, у разі настання страхового випадку. Тобто власник страхового поліса повинен самостійно оплатити послуги на суму франшизи, а все що більше тієї суми оплатить страхова компанія.
Наприклад у вас страховка з франшизою у 100 євро. Медичний заклад надав послуги по невідкладній допомозі на суму 120 євро. Тоді страхова компанія оплатить медичному закладу 20 євро, а 100 євро сплачуєте Ви самостійно.

Більшість компаній не охоче розповідають про наявність франшизи в полісі, але реалізовують таку страховку з посмішкою на обличчі і за "супер ціною". Тому уважно і виважено приймайте рішення щодо оформлення страховки, особливо ну дуже "дешевої". І подумайте, хто ж буде платити, якщо станеться страховий випадок.

Яку медичну страховку купувати?


Рекомендовано оформлювати страховку без франшизи з терміном дії та кількістю днів перебування за кордоном, які відповідають вашим планам.

Ви можете отримати візу для відвідання інших країн на 2 роки, а плануєте скажімо 3 коротких поїздки за кордон протягом 1-го року дії візи і більшість поїздок припадатимуть на 2-й рік.

Тоді вам найвигідніше протягом першого року при кожній поїздці оформляти безперервну страховку на відповідну кількість днів. А наступного року оформити перервне страхування на рік з відповідною кількістю днів перебування за кордоном.

В наступній статті "5 способів зекономити на туристичному страхуванні" ми розглянемо програми страхування, які пропонує наша компанія, з детальним описом вибору і розрахунку вартості страховки, і як зекономити найкраще для Вас.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Автоцивілка для учасників бойових дій та членів їх сімей

Страховий поліс Автоцивілка (інакше ОСАГО або ОСЦПВ) це обов'язковий документ, який повинен мати при собі водій автомобіля. У зв'язку зі складною ситуацією на сході України, сьогодні у автовласників учасників АТО все частіше виникає питання щодо необхідності страхування автомобіля учасникам бойових дій та членам їх сімей і вартість такого договору. Тому, посилаючись на пункт 13.1 статті 13 Закону «Про ОСЦПВВНТЗ» , даємо конкретну відповідь щодо страхування УБД:

Перевірка чинності страхового полісу Автоцивілка

Ви придбали Автоцивілку за "супер-ціною"? У вас виникли підозри щодо справжності страховки? Дізнайтеся як легко перевірити ваш страховий поліс. Перевірка чинності полісів обов'язкового страхування відповідальності автовласників здійснюється лише на офіційному сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) шляхом подачі запиту в централізовану базу даних. Станом на сьогодні перевірити поліс Автоцивілки (ОСАГО) та страховика, що її видав, можна двома способами: За транспортним засобом. За серією та номером страхового полісу. Розглянемо детальніше, як на сайті МТСБУ перевірити чинність вашого страхового полісу

Як перевірити поліс зеленої карти?

Ви купуєте зелену карту в інтернеті за допомогою онлайн послуг? Купуєте страховий поліс дуже дешево перед перетином кордону? Ви повинні знати як перевірити страховку за яку платите свої гроші. Перевірка чинності страхового поліса "Зелена карта" можлива лише на сайті МТСБУ. Наразі доступно три способи перевірки страховки: Відсканувати QR-код за допомогою камери смартфону, у будь'якому додатку, який дозволяє це зробити, та перейти за посиланням, що буде вказано. За номером зеленої картки. За номером транспортного засобу. Розглянемо детальніше