Перейти до основного вмісту

Страхування в Україні. Буденна реальність

Страхування в УкраїніЩо означає страхування для пересічного українця сьогодні? Цим питанням люди не надто переймаються і ставляться скептично до страховок, які є обов'язковими, а тим більше до добровільних. Усіх турбують інші запитання: Навіщо страхуватися та й взагалі, для чого придумали ті страховки? Тільки для виманювання грошей? Бо ж як інакше можна пояснити постійний тиск і запитання з боку працівників Державної автомобільної інспекції щодо наявності якоїсь Автоцивілки? Або сувору вимогу оформити договір страхування медичних витрат при подачі документів на відкриття шенгенської візи для поїздки за кордон?

Як не дивно, але відповідь на усі ці запитання банально проста. Страхування - це економія Ваших витрат. А міфи по типу: "Це тільки виманювання грошей",  які осідають в наших головах вводять нас в оману.
Пояснити це не важко.
Ви кермуєте автомобілем
Уявіть, що Ви кермуєте автомобілем, їдете собі спокійно по місту і тут на світлофорі різко гальмує інше авто і у вас не залишається часу щоб зупинитися.
ДТП на світлофорі
Результат неочікуваний та неприємний. Водій автомобіля, що рухався по-заду в більшості випадків по замовчуванню вважається винним у ДТП. Відшкодування витрат на ремонт автомобіля, що постраждав, теж лягає на плечі винуватця. Ось в цьому випадку і стане в пригоді та ж сама Автоцивілка, про яку всі так багато наслухалися. Залишиться тільки розібратися з ремонтом власного автомобіля (було б оформлене КАСКО ...), але зараз не про це. Більше про автострахування Ви зможете дізнатися в наступних дописах Українського страховика.

Або уявимо собі ситуацію коли Ви зібралися в подорож за кордон де також можлива ситуація яку ми щойно розглянули. Але для цього Вам потрібно оформити Зелену картку, яка так само захистить Вас від витрат у подібній ситуації. Та крім того на туриста в іншій країні можуть чекати й інші прикрі неприємності.
Подорож по закордонному місту
Для прикладу розглянемо випадок коли турист безтурботно прогулюється містом, фотографується і потрапляє у зовсім непередбачувану ситуацію
В туриста стався нещасний випадок
Його терміново доправляють до лікарні, надають невідкладну медичну допомогу та, як це не прикро, виставляють рахунок за надані послуги. Ціна таких послуг в різних країнах різна і в залежності від країни може сягати від кількох сотень євро. Вартість простої медичної консультації в європейських країнах оцінюється від 15 євро, це без надання допомоги.

У цьому випадку стає в пригоді страховий поліс туриста, який коштує в рази менше медичних послуг іноземних лікарів. Про страхування медичних витрат туристів, які подорожують за кордоном, чи по Україні,  Ви також зможете більше дізнатися в наступних дописах.

Виходячи з простих цілком реальних непередбачуваних ситуацій можна усвідомити зовсім просту річ - страхування сьогодні це не гроші на вітер, це не даремні витрати, це цілком потрібна послуга, яка економить Ваші кошти. Ці прості речі давно усвідомили люди, які за збігом прикрих обставин потрапляли у схожі ситуації. Також вони відомі людям які в бізнесі зіштовхуються з іншими проблемами, що допомагає вирішувати страхування відповідних ризиків.

Звісно, краще не потрапляти в такі ситуації та бути обережним, але доцільніше перестрахуватися і убезпечити себе від прикрих неприємностей.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Перевірка чинності страхового полісу Автоцивілка

Ви придбали Автоцивілку за "супер-ціною"? У вас виникли підозри щодо справжності страховки? Дізнайтеся як легко перевірити ваш страховий поліс. Перевірка чинності полісів обов'язкового страхування відповідальності автовласників здійснюється лише на офіційному сайті Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) шляхом подачі запиту в централізовану базу даних. Станом на сьогодні перевірити поліс Автоцивілки (ОСАГО) та страховика, що її видав, можна двома способами: За транспортним засобом. За серією та номером страхового полісу. Розглянемо детальніше, як на сайті МТСБУ перевірити чинність вашого страхового полісу

Автоцивілка для учасників бойових дій та членів їх сімей

Страховий поліс Автоцивілка (інакше ОСАГО або ОСЦПВ) це обов'язковий документ, який повинен мати при собі водій автомобіля. У зв'язку зі складною ситуацією на сході України, сьогодні у автовласників учасників АТО все частіше виникає питання щодо необхідності страхування автомобіля учасникам бойових дій та членам їх сімей і вартість такого договору. Тому, посилаючись на пункт 13.1 статті 13 Закону «Про ОСЦПВВНТЗ» , даємо конкретну відповідь щодо страхування УБД:

Як перевірити поліс зеленої карти?

Ви купуєте зелену карту в інтернеті за допомогою онлайн послуг? Купуєте страховий поліс дуже дешево перед перетином кордону? Ви повинні знати як перевірити страховку за яку платите свої гроші. Перевірка чинності страхового поліса "Зелена карта" можлива лише на сайті МТСБУ. Наразі доступно три способи перевірки страховки: Відсканувати QR-код за допомогою камери смартфону, у будь'якому додатку, який дозволяє це зробити, та перейти за посиланням, що буде вказано. За номером зеленої картки. За номером транспортного засобу. Розглянемо детальніше